אודות


 

 

זרעים גדרה מהווה חלק מקבוצת Syngenta העולמית, אחת מהחברות האגרו- כימיה המובילות בעולם, אשר מעמידה לרשות לקוחותיה פתרונות כוללים לחקלאי. החברה מספקת ללקוחותיה חבילה הכוללת זרעי ירקות איכותיים בעלי גנטיקה מתקדמת ועמידות לפגעים, מוצרי הגנת הצומח אשר מצטיינים ברמת בטיחות גבוהה לסביבה ולאדם, ושירות מקצועי של היחידה האגרו טכנית -GroNTec  שמטרתה מקסום הייתרונות הנובעים מהגנטיקה, חומרי הגנת הצומח והידע המקצועי שלנו.

 

זרעים גדרה הוקמה בשנת 1952, כאשר אחת ממטרותיה העיקריות הייתה סיוע לפיתוח החקלאות בארץ ישראל על ידי ייצור זרעים משובחים. במרוצת השנים הצליחה החברה לצבור מוניטין כחברה מובילה בתחום החדשנות והאיכות בטיפוח, ייצור ושיווק של זני מכלוא של ירקות, אשר מספקים מענה לצרכי שוק קיימים ולעיתים אף מייצרים דרישות שוק חדשות. זני המכלוא העיקריים המשווקים על ידי החברה הם פלפלים, עגבניות, מלפפונים, קישואים, אבטיחים ומלונים.

 

מעבר לזרעים איכותיים, החברה שמה לעצמה למטרה להיות מובילה גם בתחום השירות ולספק תמיכה וליווי מקצועי למגדלים. לצורך כך הקימה זרעים גדרה את יחידת GroNTec, יחידה אגרו – טכנית ייחודית, אשר עורכת ניסויי שדה בשווקים המרכזיים של החברה, בשיתוף פעולה עם מגדלים מקומיים, במטרה לקדם ולהפיץ ידע אגרוטכני, לצד מציאת פתרונות חדשים, כאשר היא עושה זאת תוך ניהול הגידול באמצעות מעקב, טיפול בעקות שונות ובניית צמח בריא יותר, שנושא מסת יבול גבוה לאורך עונת הגידול. אחד הפרויקטים המשמעותיים ביותר של היחידה, היה פרויקט ליווי מגדלי פלפל בערבה בעונת גידול 2012-2013, אשר הוביל לשיפור של כ-20% בתוצאות יבול פלפל הקנון באיכות ייצוא, במושבי הערבה.

 

הצלחותיה של זרעים גדרה לאורך השנים ואופייה החדשני, הובילו לרכשיתה בידי קבוצת Syngenta  העולמית בשנת 2007. היותה חלק מחברה מובילה ויציבה, מאפשרת לזרעים גדרה למנף את בסיס הידע הרחב ואת יכולות המחקר והפיתוח המרשימות של Syngenta, על מנת לחזק את תיק המוצרים שלה ולפתח פתרונות חדשניים עבור המגדלים. פרט לתוכניות הטיפוח האיכותיות של Syngenta, קיימות תוכניות מחקר ופיתוח בלעדיות של המכון הוולקני, מנהל המחקר החלקאי ושל הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית בירושלים, בהן שותפה זרעים גדרה ומהווה נציגתה של Syngenta.

 

כחלק מהפתרונות הכוללים שמציעה זרעים גדרה בשוק ישראל, נמצא מגוון עשיר של תכשירי Syngenta, אשר נחשבת למובילה עולמית בתחום הגנת הצומח. Syngenta מציעה מגוון רחב של פתרונות להדברת מחלות, מזיקים, עשבים ועוד. תכשיריה המובילים הם פרי מחקר ופיתוח מקורי ונחשבים לחדשניים ולמתקדמים ביותר בעולם. מוצריה נבחנים בקפידה במשך שנים על מנת לוודא שהם בטוחים, לאדם ולסביבה.

 

זרעים גדרה רואה חשיבות גבוהה בכל אחת מהחוליות בשרשרת האספקה של התוצרת הטריה ולכן היא שמה לעצמה כמטרה לייצר ערך מוסף לא רק עבור המגדלים, אלא גם עבור המשתלות, סיטונאים, קמעונאים והצרכנים הסופיים. בכל זרע שהחברה מטפחת, היא רואה לנגד עיניה כל אחד מן הגורמים הללו ולכן היא דואגת לספק מענה לצרכים שונים בהם: יבול גבוה באיכות מעולה, חיי מדף ארוכים, רציפות באספקה, טעם משובח ושירות מקצועי. כל אלו מבטיחים את הביקוש הגבוה לתוצרת הן מצד הלקוחות הסופיים והן מצד המשווקים. בנוסף, דואגת החברה לשמור על יחסים הדוקים עם לקוחותיה ועם שותפיה העסקיים, תוך כדי מתן מענה והתאמה לצרכיהם המשתנים.  

 

כיום מעסיקה זרעים גדרה למעלה ממאתיים עובדים בישראל בתחומי מחקר ופיתוח, יצור, אספקה ושיווק ומכירות ועוד כ - 50 עובדים מחוצה לה. כתוצאה מהתרחבות החברה במרוצת השנים, פועלת החברה בשווקים אסטרטגיים דוגמת ספרד, טורקיה, מקסיקו, ברזיל, מצרים ומרוקו וזאת בנוסף לנוכחותה הבולטת בישראל.