מחקר ופיתוח – הגרעין של כל הצלחה


טיפוח זנים

 

זרעים גדרה מטפחת זני מכלוא של ירקות, אשר נושאים תכונות גנטיות משני קווי הורים נבחרים. מחזור חייו של הזרע מתחיל למעשה תחת ידיו של המטפח, אשר יודע לזהות תכונות ומאפיינים של איכויות הצמח ופירותיו ולהכליא אותו בשיטת הטיפוח הקלאסי עם צמח אחר במטרה להשביחו. מאות המבחנים והבדיקות שמבצע המטפח וקידום משפחות של צמחים מדור לדור מחזקים ומיצבים את תכונות הפרי והצמח מכוונים למעשה להשגת מטרת על אחת - ייצור זני מכלוא מעולים, אשר עולים על הוריהם בתכונות השונות, בהן יבול, טעם, איכות, מראה, עמידות למחלות קרקע, לתנאי סביבה והגידול בשוק היעד. בתחילת התהליך המטפח בוחן צמחים רבים שישמשו כקווי הורים למכלואים, ובכל עונה מצמצם את מספר אוכלוסיות הצמחים באמצעות בחירה וקידום של אילו המובחרים ביותר. צמחים נבחרים אילו ישמשו את המטפח לנסיונות ביצירת מכלואים ובחינתם במטרה למצוא את הצמחים הטובים ביותר, ולשווקם כזנים בארצות שונות בעולם לאנשים עם טעמים והעדפות מגוונים. ותנאי גידול משתנים  

 

צוות טכני

 

לאחר שהמטפח מחליט אילו זנים הוא מעוניין לבחון, מגיע הצוות הטכני של המו"פ אשר מיישם את תוכניותיו של המטפח ומלווה אותן לכל אורך הדרך באופן המעמיק והמסור ביותר. היישום בשטח מתבצע בחוות הבית של זרעים גדרה ובשטחי גידול חיצוניים. אנשי הצוות אחראים על תהליך הגידול משלב הזריעה, דרך השתילה, הפרייתם של הצמחים, איסוף הנתונים, קטיף הייבול, הפקת הזרעים וסידורם. בנוסף לכל אלו הם מסייעים למחלקות נוספות בשרשרת הייצור, בכל הנדרש בפעילות אגרוטכנית. 

 

 

פיטופטולוגיה ומעבדת איכות פרי

 

יחידת הפיטופתלוגיה בחברת זרעים גדרה מבצעת בדיקות סריקת צמחים לעמידויות למחלות קרקע ועלווה הנגרמות ע"י פטריות, וירוסים, נמטודות וכדומה.  בבדיקות הללו המעבדה מאבחנת רמות עמידות/רגישות להתפתחות סימני המחלה. כמעט לכל מחלה ישנו תא ייחודי עבורה, שמקיימים בו את התנאים הטובים ביותר להתפתחותה של המחלה.  ממצאי הבדיקה מאפשרים ללקוח לקבל מידע על רמת העמידות של הקווים שמסר לבדיקה.

 

מעבדת איכות הפרי בחברת זרעים גדרה היא חלק מרשת מעבדות Syngenta בעולם ומסייעת למערך המחקר והטיפוח ולמערך השיווק של החברה, בקביעת מדדים הקשורים לאיכות הפרי כגון תכולת סוכרים, תכולת חומצות אורגניות, קביעת מוצקות, קביעת רמת מיציות וכיו"ב. מדדים אשר יחד מספקים תמונה אמינה על איכות התוצרת הן למטפח כהכוונה לטיפוח מוצרים עתידיים, והן למנהלי המוצר, המעוניינים לספק למגדלים נתונים מדויקים על זנים חדשים.

 

מבחני זנים

 

מתוך זנים רבים שהמטפחים ממליצים לקדם בתום שלב הטיפוח, רק בודדים נבחרים בסוף התהליך והופכים לזנים מסחריים. בשלב שבין סיום הטיפוח והפיכת הזנים למסחריים, הזנים עוברים תהליך בחינה מוקפד לאורך שנתיים-שלוש. השלב הנ"ל נמצא באחריות צוות ניסיונות השדה (צוות TO =  Trial Officers).

 

צוות TO  עורך מבחני זנים  הן לגידולים אשר מקור טיפוחם בישראל  כגון: פלפל, עגבנייה ומלפפון  והן לגידולים שמקור טיפוחם ובחו"ל כגון: אבטיח, קישוא, תירס, אפונה, גזר, צנונית חסה, כרוב , כרובית וברוקולי . הצוות מבצע את מבחני הזנים בתנאי גידול שונים, בוחן, מעריך ואוסף מידע איכותי וכמותי על מנת למקסם את הידע על ביצועי הזנים, להכיר את פוטנציאל היבול ולמצוא את עונת שתילה המתאימה ביותר . בתהליך הבחינה נלקחים מדדים הנאספים בשטח כגון: עוצמת צימוח ,עמידות למחלות, בכירות ויבול  וכן מדדי איכות פרי לאחר קטיף הנבחנים בעזרת מעבדת איכות פרי.

 

בסוף תהליך הבחינה לאחר שקלול נתונים ותצפיות,  התייעצות עם חקלאים ואנשי מוצר, ממליץ צוות ה- TO לצוות השיווק על הזנים המתאימים ביותר להפוך למסחריים. הזנים הנבחרים עונים על דרישות השוק , חדשניים  ומשפרים את  סל המוצרים. 

 

 

להיכרות עם מחלקת ייצור והפקת זרעים לחץ כאן>>